DENISAS KLIUČENOK
  • AMŽIUS – 6 m.
  • DIAGNOZĖ – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius, mišrus raidos sutrikimas
  • ŠEIMOS SVAJONĖ– finansinė parama už specialus kojų įtvarus.
  • REIKALINGA SUMA – 4000 Eur
  • SURINKTA SUMA – 4000 Eur

DENISO ISTORIJA🕊️

Deniso problemos su sveikata prasidėjo, kai berniukui suėjo 7 mėnesiai. Pirmiausia buvo nustatytas imunodeficitas. Gydymas truko dvejus metus, kurio metu atliko kaulų čiulpų transplantaciją. Buvo etapas, kai gydytojai, šeimai sakė nusiteikti blogiausiam, bet Denisas nepasidavė ir išsikapstė. Tada galvoje rado nepiktybinį auglį, deja, bet operacija nepavyko, teko berniuką operuoti antrą kartą. Vėliau šeima pastebėjo, kad Denisas stipriai atsilieka nuo bendraamžių. Pagal savo metus atsiliko – ūgis, kuris  buvo per mažas, o svoris – per didelis. Juk dvejus metus jis tik gulėjo. Po to išmoko šliaužti, ropoti, bet jo kojos – vis dar yra labai silpnos. Sekė endokrinologų konsultacijos, kurių metu skyrė hormoninį gydymą. Nuo vartojamų hormoninių vaistinių preparatų. Denisui ėmė augti svoris, todėl jam reikia specialių metalinių kojų įtvarų, kad jis galėtų bent atsistoti ir išlaikyti save. Denisas labai nori išmokti vaikščioti. Šiuo metu valstybė gali pasiūlyti tik plastikinius, kurie Deniso atveju yra netinkami, nekokybiški, jose kojytės neužsifiksuoja. Be įtvarų pagalbos, berniukas negali mokytis vaikščioti bei stiprėti. Naujųjų įtvarų kaina yra apie 4 tūkst. eurų, tokia suma šeimai yra neįkandama, nes dar reikia papildomų lėšų reabilitacijai. Nauji metaliniai įtvarai būtų ilgam – 10 metų. Su jais berniukas galėtų atsistoti, pradėti mokytis vaikščioti. Be kojų įtvarų negali net nueiti į kineziterapiją, kurios nelanko jau pusę metų, nes šeima neturi lėšų įsigyti minėtus įtvarus, o be jų negali treniruotis. Su įtvarais Denisas būtų visą dieną.

Berniukas šiuo metu nevaldo apatinės kūno dalies, bet turi labai stiprias rankas ir didelį norą tobulėti. Denisas viską puikiai suvokia, bet kalbėti gali tik labai paprastais žodžiais: duok, paduok. Jo kalbą lavinama vaikščiodami pas logopedą. Namuose jis puikiai šliaužioja, žaidžia su  konstruktoriais, labai mėgsta daryti „remontą“ su įvairiais įrankiais. Jo rankos yra labai stiprios, juk jam reikia ant jų išlaikyti visą savo kūno svorį.

Berniuko mama Valerija niekur nedirba, nes Denisas savaitę eina į darželį, paskui dvi savaites būna namuose ar ligoninėje. Deniso tėtis kartu su šeima negyvena, bet padeda. Todėl moteris sukasi viena, kaip gali, neatsisako galimybės trumpam padirbėti, kad patenkintų sūnaus būtinuosius poreikius. Tačiau 4 tūkst. Eurų suma, kuri reikalingi metaliniams kojų įtvarams, šeimai yra pernelyg didelė ir jos susitaupyti niekaip nepavyksta. Dėl to kartu su paramos ir labdaros fondu „Rūpestinga širdelė“ šeima ir prašo pagalbos.

✨TOGETHER WE CAN DO MORE!✨ 

How you can donate:

🔸A/S LT80 7300 0101 44236452

Swift code HABLT22

„Swedbank” AB, Banko kodas – 73000

🔸Purpose –PARAMA DENISUI

🔸PayPal: paypal.com/donate

🔸Sending SMS number 1670 with the word AUKA (SMS price 5 EUR)