PARAMA milanai

MILANA BERNATOVIČ
  • AMŽIUS – 15 m.
  • DIAGNOZĖ – nuo smegenų pažeidimo lokalizacijos priklausanti simptominė epilepsija ir epilepsiniai sindromai su sudėtingais daliniais priepuoliais, neminint sunkiai gydomos epilepsijos. Spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius, segėjimo sutrikimas, protinis atsilikimas, reikšmingas elgesio sutrikimas, reikalaujantis dėmesio ar gydymo.
  • ŠEIMOS SVAJONĖ–  norint, kad mergaitė ir toliau tobulėtų bei siektų savo tikslų, jai reikalinga intensyvi priežiūra ir gydymas.

MILANOS ISTORIJA🕊️

Mergaitė gimė pilnai neišnešiota – 23-čią nėštumo savaitę. Iš viso Milana turėjo net 18 narkozių. Kai mergaitei buvo 1,5 mėn. – jai buvo atlikta širdutės operacija, vėliau operuota dėl neišnešiotų naujagimių retinopatijos. Mergytei, taip pat buvo atlikti klausos ir neurologiniai tyrimai. Nustatytos diagnozės – perinatalinė lomaliacija, cistinė degeneracija, bambos išvarža, I stadijos kairės pusės hidronefrozė – baugino ir liūdino tėvelius. Juk visų jaunų tėvų pati didžiausia svajonė – kuo greičiau turėti savo namuose ulbantį mažą žmogiuką. Deja, Milanos atveju viskas buvo kitaip.

Po kurio laiko, viena po kitos pasipylė bėdos. Tėveliai išgirdo dar vieną itin liūdną prognozę – paaiškėjo, kad jų vaikelis negalės vaikščioti, ropoti, sėdėti. Jie niekaip negalėjo susitaikyti su tokiomis gydytojų išvadomis – tai juos be galo įskaudino. Negana to, Milanai buvo atliktas klausos tyrimas, kurio metu buvo nustatytas sunkaus laipsnio klausos pažeidimas, o tai reiškia, kad Milana yra beveik kurčia. Jai nepadėjo jokie klausos aparatai, vienintelė išeitis – kochlearinis implantas. Prieš atliekant, sudėtingą implantaciją, tėvai išgirdo dar vieną šokiruojančią diagnozę – paaiškėjo, kad vaikas yra beveik aklas.

Kai mergaitei atliko sėkmingą kochlearinę implantaciją, ją reikėjo vežioti pas specialistus – surdopedagogus, logopedus, ergoterapeutus bei kineziterapeutus bei patiems tėveliams daug dirbti su dukryte namuose. Po metų intensyvaus gydytojų ir tėvų darbo, Milana pradėjo šypsotis ir leisti garsus. Milanos tėvai  negalėjo patikėti, kad jų vaikas girdi jį supančio pasaulio garsus! Tai buvo  stebuklas, kuris atrodė sunkiai pasiekiamas.

Vėliau Milanos laukė daugybę kitų operacijų ir tyrimų: bambos ir baltosios linijos išvaržos, buvo atliktas abiejų kojų achilų ilginimas, pašalinti adenoidai ir tonzilės. Negana to, po gimimo Milanai buvo diagnozuotas cerebrinis paralyžius, spazminė diplegija, o nuo 3 metų dar prasidėjo ir sunkiai gydoma epilepsijos forma.

Dabar Milana jau moka skaičiuoti, pažįsta raides ir geometrines figūras bei skiria spalvas. Tai yra didžiulis pasiekimas, dėl kurio Milanos tėveliai stengėsi iš visų jėgų ir dirbo su vaiku be sustojimo. Kad jų dukrytė galėtų ir toliau tobulėti bei džiuginti savo šeimą naujais pasiekimais jai reikalingas nuolatinis gydymas, kuris reikalauja daug lėšų. Tėveliams yra be galo sunku atlaikyti tokią finansinę naštą, todėl nelikime abejingi ir prisidėkime prie Milanos svajonių išsipildymo!

✨KARTU MES GALIME DAUGIAU!✨

Paramą galite suteikti:

🔸A/S LT80 7300 0101 44236452

Gavėjas – Labdaros ir paramos fondas „Rūpestinga širdelė“

“Swedbank” AB

Banko kodas – 73000

Paskirtis – PARAMA MILANAI

🔸PayPal:

https://www.paypal.com

🔸Siųsdami SMS numeriu 1670 su žodžiu AUKA (SMS kaina 5 EUR)

Milana susiduria su sveikatos problemomis jau nuo mažų dienų. Ji gimė pilnai neišnešiota, jai buvo atliktos kelios  operacijos. Mergaitė susidūrė su dar viena liūdna prognoze –  ji negalės vaikščioti, ropoti, sėdėti.

Be to, Milanai buvo diagnozuotas sunkus klausos pažeidimas ir beveik aklumas, kurie padidino tėvų rūpestį ir sunkumus, tačiau jie nepasidavė ir ieškojo būdų, kaip mergaitei padėti.

Dabar, dėka gautos finansinės paramos, Milanai yra atliekamos reikalingos mankšos ir masažai, kurie padeda jai išlaikyti kūno judrumą ir mobilumą. Šie masažai yra ypač svarbūs, nes padeda užkirsti kelią kojų ir rankų kontraktūroms, kurios gali susidaryti, jei ilgai nejudama ar yra bloga kraujotaka. Mankštos ir masažai taip pat padeda stiprinti raumenis ir gerinti kraujotaką, taip užtikrinant, kad Milana galėtų išlaikyti savo fizinę formą ir pagerinti bendrą savijautą.

Šeima labai dėkinga visiems, kurie mergaitei padėjo ir reiškia nuoširdžią padėką už suteiktą paramą.