Parama Urtei - 6091 € paaukota

Mažoji Urtė gimė visiškai sveika. Pagal Apgar skalę ji buvo įvertinta 9-10 balų!

Tačiau kai mergytei suėjo 7 mėnesiai, ji susirgo gripu ir pakliuvus į infekcinę logininę, mergaitės būklė sparčiai blogėjo, jai buvo nustatytas plaučių uždegimas, taip prasidėjo toliau sekusių sveikatos sutrikimų maratonas… Mergaitė susidūrė su broncheolitu, o galiausiai mažąją Urtę kamavo siaubingi skausmai, ji verkdavo taip čaižiai, tarsi nuo jos dirtų odą…

Galiausiai jai buvo nustatyta išplitusi generalizuota epilsepsijos forma, vėliau ir specifinis mišrus raidos sutrikimas.

Urtės mama priduria, kad miego encefalograma rodė židinius smegenyse, kurie stabdė jos psichinę ir fizinę raidą ir sukeldavo baisius skausmus.

Urtė gabi mergaitė, ji noriai mokosi, tačiau tam yra reikalinga specialistų pagalba.

Šeimos svajonė ir siekis turėti galimybę nukeliauti į reabilitacijos centrą “Olinek” Lenkijoje.

Išpildykime Urtės svajones, tapti stipresne!

✨KARTU mes galime DAUGIAU!✨

 

Paramą suteikti galite:

🔸 A/S LT807300010144236452

Gavėjas – Rūpestinga širdelė

Paskirtis – Parama Urtei

AB “Swedbank”

Banko kodas 73000

🔸 PayPal

https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=N64HE92E3G57U

🔸 Siųsdami SMS numeriu 1670, įrašant žodį AUKA

 (SMS kaina 5 €)

URTĖS ISTORIJA

Labas mieli, teta ir dėde,

Jei skaitote šį laišką, vadinas, mano teveliai paprašė Jūsų prisidėti prie mano rebilitacijos.

Aš esu Urtė, maža mergaitė, kuriai trys metukai. Gimiau aš kaip sveikas vaikutis,buvau įvertinta net 10balų! Tačiau jau pirmaisiais gyvenimo metais teko pabūti tiek kartų ligoninėse ir iškęsti tiek tyrimų,kad tiek būtų per daug ir visai šeimai kartu sudėjus. Visas blogumas prasidėjo, kai sesė iš mokyklos parnešė nenaudėlį gripą. Greitai jis pagavo ir mane, septynių mėnesių vaiką. Jau tą pačią dieną aš atkeliavau į ligoninę. Po poros dienų gripas komplikavos į abipusį plaučių uždegimą. Dar vėliau prisijungė ir broncheolitas. Taip su visa ligų puokšte savo pirmas Velykas aš su šeima sutikome ligoninėj.

Vos iš jos sugrįžus namo, man prasidėjo stiprūs galvos skausmai su keistais rankyčių mostais. Tada į ligoninę jau neurologijos skyrių atsiguliau labai ilgam. Buvo atlikta begalė tyrimų po kurių paaiškėjo jog man generalizuota,išplitusi epilepsija. Galvytej miego EEG tyrimas parodė daug židinių,kurie kėlė priepuolius ir,deja, stabdė mano raidą. To rezultate, ką kiti vaikai išmoksta tarytum savaime, man reikia ilgai ir kantriai mokytis.

Man padaryta begalė genetinių tyrimų, kurių atsakymai visi buvo neigiami. Kodėl atsirado židiniai smegenyse iki šiol atsakymo nėra. Vaizdžiai kalbant židiniai, tai kaip susprogdinti geležinkelio bėgiai.

Kad kelią atkurti reikia rasti kitą. Man su nuostabiais specialistais ir tėvų nuolatine pagalba po truputį pavyksta!!! Specialistų nuolatinė,intencyvi pagalba man yra būtina. Aš nuolat lankau ankstyvąją rebilitaciją. Tačiau to nepakanka. Per savaitę man yra šeši užsiėmimai, kuriuos tėveliai apmoka iš savų lėšų.

Aš lankau:

  • Kineziterapiją;
  • Ergoterapiją;
  • Baseiną;
  • Mane moko logopedė;
  • Turiu dailės ir šokių terapeutes.

Visos šalia esančios komandos dėka aš tvirtėju ir tobulėju.

Gebu pati atsisėsti ir sėdėti. Galiu slinkdama užpakaliuku nukeliauti nemenkus atstumus. Dėl raumenų hipotonuso man sunku, bet aš galiu įsikabinus atsistoti ir gana ilgai pastovėti jei jaučiu atramą.

Vaikščioti man pavyksta tik įsikabinus arba vedamai už rankos, nes turiu rimtų pusiausvyros problemų. Galiu suimti pirštukais net labai smulkius daiktus ir juos įdėti į mažas angeles, o tai man buvo nemenkas iššūkis!

Šiuo metu mokaus ženkų kalbos. Sekas labai neblogai susikalbeti, taip ir su tėveliais ir su mokytojais. Kalbu dar menkai, bet mane moko logopedė ir mama. Man nuolat daromas yra burnytės ir liežuvio stiprinimo masažas.

Gydytojai žada man teigiamas prognozes, nes židiniai galvytėj retėja ir mažėja. Aš nuosekliai labai letai, bet tobulėju. Esu smalsi ir viskuo besidominti mergaitė.

Kažkada aš galėsiu pati savarankiškai bėgioti. Tuo tikrai tiki ir mano šeima, ir prižiūrintys gydytojai. Mano svajonė lakstyti pačiai, gebėti kalbėti pačiai. Iš visos širdelės būsiu dėkinga, jei suteiksite man galimybę siekti savo SVAJONĖS 💗

Šiuo metu man labai reikalingi nepigus užsėmimai baseine, ergoterapiautės ir logopedės pamokos. Taip pat kineziterapijos užsiemimai.

Juos lankyti turėčiau bent pora kartų savaitėj.

AČIŪ už Jūsų gerumą 💕

Mano diagnozės:

  • Kitokia išplitusi generalizuota epilepsija;
  • Mišrus raidos sutrikimas.
 
Paramą suteikti galite:

🔸 A/S LT807300010144236452

Gavėjas – Rūpestinga širdelė

Paskirtis – Parama Urtei

AB “Swedbank”

Banko kodas 73000

🔸 PayPal

https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=N64HE92E3G57U

🔸 Siųsdami SMS numeriu 1670, įrašant žodį AUKA

 (SMS kaina 5 €)