Parama Urtei Ž.

URTĖ ŽIGAJEVAITĖ
  • AMŽIUS – 10m.
  • DIAGNOZĖ – generalizuota epilepsija (sunkiai gydoma), diskinezinis cereblinis paralyžius, gastrostoma, įgimta hidronefrozė, negalėjimas apsieiti be aspiratoriaus, regimųjų nervų subatrofija, implantuotas port kateteris po oda.
  • ŠEIMOS SVAJONĖ – finansinė parama už medicininės reabilitacijos specialistų užsiėmimus Lietuvoje, specialų enterinį maitinimą, slaugos priemones.
  • REIKALINGA SUMA–  9000 Eur
  • SURINKTA SUMA– 

URTĖS ISTORIJA 

🕊️

Urtės istorija tęsiasi jau 10 metų. 2013 m. rugsėjo 26 d., į šį pasaulį atėjo nuostabi mergaitė vardu Urtė. Jos sveikatos bėdos prasidėjo nuo gimdymo traumos. Mamos Indrės nėštumas buvo sklandus. Kai ji atvyko gimdyti, medikai nustebo, kad gimdymas vyksta taip greitai, pradžioje tuo netikėjo. Kai pacientę atidžiau apžiūrėjo, paaiškėjo, kad ji pasiruošusi gimdyti, o vaikelis nekvėpuoja.

Gydytoja griebė vakuumo aparatą ir vaiką iš motinos tiesiog išplėšė. Teisme ji gynėsi, kad truktelėjo vakuumą du kartus, bet Indrė prisimena, kad tai buvo atlikta penkis kartus, kol vaiką ištraukė. Teismai tęsėsi trejus metus, ir galiausiai gydytoja buvo išteisinta.

Pagrindinė mergaitės sveikatos sutrikimų priežastis oficialiai laikoma sepsis. Tačiau Urtės mama tvirtina, kad vaikas sepsio nepasinešė gimdamas, o šį užkratą gavo ligoninėje. Be to, kaukolės ir kaklo slankstelio lūžis, kurie atsirado gimdymo metu, tikriausiai prisidėjo prie jos būklės, nors teismas išteisino medikus.

Urtė turi daugybę sveikatos sutrikimų, įskaitant epilepsiją, diskinezinį cerebrinį paralyžių, įgimtą hidronefrozę ir regimųjų nervų subatrofiją. Ji negali nei sėdėti, nei vaikščioti, o rankytes ir kojytes pajudina tik nevalingai. Mergaitė maitinama per gastrostomą, o kas 20 minučių reikia jai įlašinti vandens.

Nors neaišku, kiek Urtė supranta, ji reaguoja į aplinką verksmu arba šypsena. Ji atpažįsta savo mamą ir mėgsta buvimą ant jos rankų. Šeimos gyvenimą labai palengvina tėtis Vadimas, kuris rūpinasi mergaite ir gali ją pamaitinti per gastrostomą. Tėtis, kartais turi vykti dirbti į užsienį, bet grįžta namo, kai tik gali, kad padėtų šeimai.

Urtės šeimai reikalinga nuolatinė slauga 24 valandas per parą, ir jų kasdienybė yra sudėtinga. Jie taip pat stengiasi išvengti bet kokios rizikos dėl sveikatos būklės pablogėjimo, todėl mergaitė neina į lauką ir nepriima svečių. Indrė tvirtina, kad Urtė yra šeimos gyvenimo mokytoja ir nuolat juos moko, kad reikia niekada nepasiduoti, nepaisant visų sunkumų.

Ji toks laimės spindulys, visada besišypsanti, nors kūnelis iškraipytas ligos ir skausmų. Jai labai svarbūs prisilietimai, bendravimas su ja. Urtė tėvelių gyvenimo mokytoja, ji nuolat primena, kad reikia niekada nepasiduoti, kad ir kaip sunku bus ir su šypsena pasitikti visus gyvenimo sunkumus.

Urtei reikalinga slauga 24h per parą. Jai būtinos įvairiausios slaugos priemonės, bet gyvybiškai svarbus specialios paskirties, kaloringas pienas Nutrini peptisorb. Be jo, ji tiesiog ne savo noru sunyktų akyse ir neišgyventų. O Urtė nori gyventi, nepasiduoda. Urtės mama linki dukrai, būti tiek laiko, kiek ji pati norės būti kartu su šeima ir ją džiuginti savo šypsena.

Paramą galite suteikti:

🔸 A/S LT80 7300 0101 4423 6452

Gavėjas – Rūpestinga širdelė

Paskirtis – PARAMA URTEI Ž.

“Swedbank” AB

Banko kodas 73000

🔸PayPal: https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=C45JBUNTFP6Q6

🔸 Siųsdami SMS numeriu 1670 su žodžiu AUKA

(SMS kaina 5 EUR)