PARAMA Radomirui

RADOMIRO ISTORIJA🕊️

Radomiras gimė 2011 m. sausio 6 dieną, jam buvo diagnozuota įgimta stuburo išvarža, smegenų vandenė, Arnold-Chiari sindromas, kojyčių paraparezė ir šleivapėdystė, dubens organų funkcijos sutrikimas, klubų išnirimas, epilepsija, mišrūs specifiniai raidos sutrikimai ir vidutinis kalbos neišsivystymas. Gimė pilnai išnešiotas. Buvo atlikta nugaros smegenų išvaržos plastikos operacija bei ventrikuloperitoninio šuntavimo operacija. Tačiau su šioms operacijoms bėdos nesibaigė.

Radomiras jau ištvėrė apie 15 operacijų ir nežinia kiek jų dar reikės. Kai buvo 7 mėn. jam atsirado epilepsija su traukuliais, kurie dažnai pasikartodavo, o tai ypač stabdo vaiko raidą. Šiandien jam reikalinga stipri ir intensyvi reabilitacija, nes yra sutrikę kojų jutimai, silpni raumenys, išnirę klubai, taip pat yra sutrikę šlapinimosi ir tuštinimosi pojūčiai. Nuo 7 mėn. pradėjome važinėti į Vaikų Reabilitacijos ligoninę „Lopšelis“, o vėliau dar papildomai 2 kartus į metus į Abromiškių Reabilitacijos ligoninę.

Vaikas nevaikščiojantis, turi daug neurologiniu sutrikimų. Vaiko spec. poreikiai yra labai dideli – reikalinga ne tik kasdienė mankšta su kineziterapeutu, bet taip pat ir logopedo užsiėmimai. Mes mokome Radomirą kiekvieną dieną, kad bent kiek ko nors išmoktų ir mažais žingsneliais judėtų į priekį.

Radomiras lanko spec. mokyklą, ten daug veiklos ir berniukas vyksta įvairius užsiėmimus. Kad ir kaip būtų sunku, šeima vistiek eina į prieki nors ir mažais žingsneliais. Šiuo metu galima pastebėti, kad vaiko žodynas pamažu plečiasi, jis nori daug pasakyti, bet nelabai išeina, nors įdeda daug pastangų. Be to, augant atsirado noras vaikščioti tik gaila, kad prietaisas, kuris padeda stovėti ir savarankiškai judėti iš vienos vietos į kitą, yra vienintelis ir tik Raidos centre „Lopšelis“, kuris berniukui mažas. Papildomai su Radomiru dirba logoterapeutas, taip pat berniukas lanko „Nicomed“ centrą, kuriame yra robotizuotas kinisiforo eisenos treniruoklis – jis vaikui atstoja vertikalizaciją ir padeda treniruoti raumenis. Radomirui labai patinka treniruotis ir jis norėtų tai daryti dažniau, bet mums šiuo metu yra reikalinga finansinė pagalba.

Nepaisant patirtų sunkių išbandymų, Radomiras yra linksmas, bendraujantis bei pasauliu besidomintis berniukas. Kiekvienas, nors ir mažas Radomiro pasiekimas mums suteikia daug džiaugsmo. 

✨KARTU MES GALIME DAUGIAU!✨

Paramą galite suteikti:

🔸A/S LT80 7300 0101 44236452

Gavėjas – Labdaros ir paramos fondas „Rūpestinga širdelė“

“Swedbank” AB

Banko kodas – 73000

Paskirtis – PARAMA RADOMIRUI

🔸PayPal: https://www.paypal.com

🔸Siųsdami SMS numeriu 1670 su žodžiu AUKA (SMS kaina 5 EUR)