PARAMA Dominykui

DOMINYKAS GAJAUSKAS
  • AMŽIUS – 8 m.
  • DIAGNOZĖ – simptominė epilepsija ir epilepsiniai sindromai su sudėtingais daliniais priepuoliais, spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius, sąnario kontraktūra, angų atrezija, Dendžio-Volkerio sindromas.
  • ŠEIMOS SVAJONĖ– finansinė parama už medicininės paslaugas, operaciją, reabilitaciją, inventorių po operacijos ir visos kitos išlaidos keliaujant į kitą šalį atlikti berniukui reikalingą operaciją.

DOMINYKO ISTORIJA 🕊️

Dominykas gimė neišnešiotas 32 sav, 1,909 kg. Mamos neštumas buvo sklandus ir tiksli ankstyvo gimdymo priežastis nenustatyta. Berniukas gimė Kauno klinikose, buvo įvertintas 9/9 balais pagal Apgar skalę, tačiau netrukus po gimdymo prasidėjus kvepavimo nepakankamumui Dominykas buvo išvežtas į naujagimių intensyvios priežiūros skyrių, kuriame buvo paguldytas į inkubatorių ir jame praleido 7 dienas, tada dar 4 dienas palatos inkubatoriuje, šalia mamos. Viso 30 dienų ligoninėje. Pirmaisiais metais po ligoninės buvo varstomos įvairių specialistų durys ir, deja, veluojančios fizinės vaiko raidos priežastimi buvo laikoma tik neišnešiotumas, bet profesionalių kineziterapeutų akis pastebėjo, kad berniukui reikalingas išsamesnis ištyrimas, tėvams buvo pasiūlyta kreiptis į Kauno „Lopšelį“, kuriame, kai Dominykui buvo 1.3 m buvo nustatytas Cerebrinis paralyžius spastinė diplegija. Tada prasidėjo įvairių sanatorijų, terapijų ir netradicinės medicinos specialistų ieškojimas, tėvai labai tikėjosi stebuklo, ieškojo ,,vaisto” nuo šio nepagydomo sutrikimo. Naudojo ankstyvosios ir kompleksinės reabilitacijos paslaugomis, važinėjo į sanatorijas, kartą buvo ir Slovakijos ADELI centre, privačiai lankėsi pas osteopatą iš Izraelio, ėjo pas žolininkus, ekstrasensus ir dar visokių rūšių specialistus, bet visa tai tik būklės stabilumui ir vilties palaikymui tiko. Šiuo metu Dominykas kartą per savaitę lanko žirgų terapiją, tris kartus per savaitę sportuoja namuose su kineziterapeute, iki karantino lankėsi baseine, kelis kartus dalyvavo delfinų terapijoje.

Cerebrinis paralyžius tai profesionalaus sporto kontraktas visam gyvenimui – nuolatinės treniruotės, visų vaikų ir suaugusiųjų, paliestų spastiškumo (spastika – nevalingas raumenų įtampos padidėjimas, dėl kurio kai kurie raumenys (Dominyko atveju kojų, ypač blauzdų ir čiurnų) visą laiką yra įtempti, sustingę ir kieti), kasdienybė kaip pusryčiai ir vakarienė. ,,Skaniausi” turbūt nuolatiniai raumenų tempimo pratimai (vaikui augant, įtempti raumenys nespėja augti kartu su kaulais, todėl dažnai juos tenka įpjauti chirurginiu būdu, kad sudarytų kuo mažiau diskomforto spartaus augimo metu).

“Nors daugybė specialistų yra įvardinę Dominyko sutrikimo formą kaip „lengvą” ir jau nuo vienerių metukų nuolat girdime, kad jau tuoj tuoj, tikrai tuoj vaikščios, kiti net tiksliai vaikui į akis įvardindavo: „va, Dominykai, jau tuoj bus trys metukai, jau per gimtadienį tikrai vaikščiosi, per Kalėdas jau bėgiosi” ir taip metai iš metų pažadai liko pažadais… Laikas pragyventas skausme ir savarankiškumo stygiuje padarė savo. Dominykas jautrus, emocingas, vis dažniau pasireiškia pykčio priepuoliai. Būna dienų, kai tampa apatiškas viskam, nieko nenori. Tokių regresų metu, iš skausmo nepastovi ant kojų ir nusprendžia: „šiandien pasėdėsiu” sako jis – šešių metų berniukas.”- teigia berniuko mama.

Bet ši istorija ne apie liūdesį, nes kas pažįsta Dominyko šeimą žino, kad pozityvumo ir optimizmo bei meilės gyvenimui jie nestokoja. 

Ši istorija apie viltį ir Dominyko šeimos svajonės išsipildymą – Dominyko savarankiškumą ir patį svarbiausią – gyvenimą be skausmo. 

Reikalinga SDR operacija ir bent metai intensyvios reabilitacijos po jos. 

SDR – selektyvinė dorzalinė rizotomija, jos metu yra įpjaunamos nugaros smegenų L2–S1 segmentų šaknelės. Operacijos eiga ne tik skamba rimtai, bet ir specialistų, atliekančių šią procedūrą mažai, o tokių, kurie turėtų ilgametės patirties dar mažiau. Laimei, Amerikoje St. Louis vaikų ligoninės gydytojas Dr. T.S. Park turi 32 metų patirtį ir tūkstančius sėkmės istorijų, kuriomis dalinasi vaikų tėvai Facebook bendruomenėje. Dar didesnei nuostabai, jau ir mūsų šalyje turime tris vaikus, pasiryžusius šiai operacijai, beje, pirmasis lietuvaitis, praskynęs Dominyko šeimai kelią į Ameriką, jau daugiau nei metai laiko gyvena pilnai savarankišką gyvenimą be skausmo ir spastikos.

Dabar Dominykas sportuoja tam, kad neblogėtų ir mažais žingsneliais, vedinas savo didelės motyvacijos juda į priekį, o po operacijos Dominykas galės pirmą kartą ištikrųjų atsipalaiduoti ir mokytis vaikščioti savo naujomis, lengvomis kojomis.

75 000 EUR – tokia Dominyko svajonės išsipildymo kaina, į kurią įeina operacija, trijų savaičių reabilitacija St. Louis ligoninėje, pooperacinė priežiūra, reikalingas inventorius po operacijos (spec. avalynė, įtvarai), lėktuvo bilietai, apgyvendinimas, bei metai intensyvios kineziterapijos. 75 000 EUR kosminė suma, bet pažįstantys Dominyką nesudvejos, kad šio vaiko svajonė verta kiekvieno euro.

Tai lyg atgimti antrą kartą nauju žmogumi, na bent jau su naujomis kojomis ir dar platesne šypsena 🙏🏻

Paramą galite suteikti:

🔸 A/S LT80 7300 0101 4423 6452

“Swedbank” AB

Banko kodas 73000

Paskirtis – PARAMA DOMINYKUI

🔸 PayPal: https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=N57ZC9HAALXVC

🔸 Siųsdami SMS numeriu 1670 su žodžiu AUKA

(SMS kaina 5 EUR)