PARAMA Viliui

VILIAUS ISTORIJA🕊️

Gimus Viliui mama jį pirmą kartą pamatė nuotraukoje, kurioje kūdikis gulėjo inkubatoriuje prijungtas prie aparatų. Berniukui buvo nustatyta hipotonija, kvėpavimo nepakantumas, ryjimo reflekso nebuvimas. Tai sužinojus tėvelių gyvenime viskas tarsi pažiro šukėmis, o paklausus ar jų kūdikis gyvens, jie sulaukė atsakymo – nežinau.

Tokios žinios gniuždė mamą ir tėtį, bet jie vistiek neprarado vilties ir pradėjo paiešką – kas galėjo nulemti tokią vaiko būklę. Atlikus daugybę tyrimų vaiko diagnozė galiausiai paaiškėjo – nustatyta MTM1 geno mutacija. Kadangi buvo pažeisti vaiko skeleto raumenys, jam yra sunku savarankiškai kvėpuoti ir valgyti, net pačiam ryti seiles.

Viliui dėl jo sveikatos būklės buvo suformuota tracheostoma (kvėpavimui), gastrostoma (maitinimui per pilvelį), pritaikytas namų plaučių ventiliacijos aparatas, kadangi jam pačiam savo jėgomis kvėpuoti būtų buvę per sunku.

Tėvai neslepia, kad niekada nepagalvojo, jog augins neįgalų vaiką, ir kartais tai tikrai nebūna lengva. Jų kasdienybė yra sunkesnė, patyrimai kitokie, bet šeima yra laiminga, džiaugiasi mažais dalykais, o ir Vilius neleidžia tėveliams liūdėti. Berniukas yra labai aktyvus, tiek kiek leidžia jo jėgos, vis pridaro įvairių pokštų ir linksmina tėvelius. Auga, tampa vis protingesnis ir supratingesnis. Taip pat Vilius yra labai socialus vaikas, nori bendrauti su kitais mažyliais, gerai jaučiasi net ir nepažįstamų žmonių apsuptyje.

Šiuo metu Vilius pamažu auga, deja, svorio priaugti jam yra šiek tiek sunkiau. Tam, kad vaikutis galėtų priaugti svorio jam yra reikalingi specialūs mišinukai, kurie yra labai brangūs ir pamažu tai tampa nepakeliama finansine našta vaiko tėveliams. Taip pat Vilius turi ir kitų kasdienių poreikių – judėjimo priemonės, neįgaliųjų technika – kurie nėra kompensuojami. Šios priemonės ir technika padeda berniukui neprarasti sąnarių mobilumo ir išvengti kontraktūrų.

Nepaisant šių sunkumų Vilius auga labai protingas, supratingas, žingeidus, meilus ir geras. Mokosi, lanko darželį. Tėveliai ieško būdų, kur sunkesnės fizinė negalios vaikui būtų galima mokytis pilnu pajėgumu, ruošiasi galimybei pasirinkti namų mokymą ir investuoti savo laiką, kad sūnus galėtų mokytis bendrojo lavinimo mokykloje. Tėveliai stengiasi suteikti sūnui kuo daugiau savarankiškumo bei užtikrinti tinkamas judėjimo priemones.

Nelikite abejingi ir parama prisidėkite prie Viliaus kokybiškesnio gyvenimo, padėkite jam stiprėti ir siekti svajonių! Su Jūsų suteikta pagalba ir begaline tėvelių meile Vilius gali tobulėti ir siekti savo tikslų!

✨TOGETHER WE CAN DO MORE!✨

How can you doante:

🔸A/S LT80 7300 0101 44236452

Swift code HABLT22

Beneficiary - Labdaros ir paramos fondas "Rupestinga sirdele"

Bank code 73000

Purpose – PARAMA VILIUI

🔸PayPal: 

https://www.paypal.com

🔸Sending SMS number 1670 with the word AUKA (SMS price 5 EUR)