Support for Urte

URTĖ ČIUPRINSKAITĖ
  • AMŽIUS – 5 m.
  • DIAGNOZĖ – psichologinęs raidos sutrikimai, cerebinis paralyžius.
  • ŠEIMOS SVAJONĖ–  turėti galimybę nukeliauti į reabilitacijos centrą “Olinek” Lenkijoje.

Urtės Story 🕊️

Kai mergytei suėjo 7 mėnesiai, ji susirgo gripu ir pakliuvus į infekcinę logininę, mergaitės būklė sparčiai blogėjo, jai buvo nustatytas plaučių uždegimas, taip prasidėjo toliau sekusių sveikatos sutrikimų maratonas. Mergaitė susidūrė su broncheolitu, o galiausiai mažąją Urtę kamavo siaubingi skausmai, ji verkdavo taip čaižiai, tarsi nuo jos dirtų odą… Galiausiai jai buvo nustatyta išplitusi generalizuota epilsepsijos forma, vėliau ir specifinis mišrus raidos sutrikimas. Urtės mama priduria, kad miego encefalograma rodė židinius smegenyse, kurie stabdė jos psichinę ir fizinę raidą ir sukeldavo baisius skausmus. Urtė gabi mergaitė, ji noriai mokosi, tačiau tam yra reikalinga specialistų pagalbaa

Ji gimė kaip sveikas vaikutis ir buvo įvertinta net 10 balų, tačiau jau nuo pirmųjų gyvenimo metų teko kovoti su daugybe ligų. Jos sveikata pradėjo blogėti, kai ji užsikrėtė gripu nuo sesės. Urtė greitai susirgo, o po kelių dienų gripas komplikavosi į abipusį plaučių uždegimą ir broncheolitą. 

Nors ji išgyveno, po grįžimo namo prasidėjo stiprūs galvos skausmai ir rankyčių trūkčiojimas, o po ilgų tyrimų neurologijos skyriuje paaiškėjo, kad Urtė turi generalizuotą epilepsiją. Ji turi daug židinių smegenyse, kurie kelia priepuolius ir stabdo jos raidą.

Urtė nuolat lanko specialistus, kurie jai padeda tobulėti. Ji turi šešis užsiėmimus per savaitę, įskaitant kineziterapiją, ergoterapiją, baseiną, logopediją, dailės ir šokių terapiją. Dėl raumenų hipotonuso jai sunku stovėti ir vaikščioti, bet ji gali sėdėti, slinkti užpakaliuku ir suimti pirštukais smulkius daiktus. Ji mokosi ženkų kalbos ir susikalba neblogai, nors kalba dar menkai.

Gydytojai teigia, kad židiniai smegenyse retėja ir mažėja, todėl prognozės teigiamos. Urtė nuosekliai, bet lėtai tobulėja.

✨ TOGETHER WE CAN DO MORE ✨

 

You can provide support:

🔸 A/S LT807300010144236452

Recipient - Rūpestinga Širdelė

Purpose – Parama Urtei

AB “Swedbank”

Bank Code 73000

🔸 Paypal

https://www.paypal.com/donate/?hosted_button_id=N64HE92E3G57U

🔸 Siųsdami SMS number 1670, įrašant žodį AUKA

 (SMS kaina 5 €)