Parama nojui

          Nojus Ivanauskas
  • AMŽIUS – 5m.
  • DIAGNOZĖ – epilepsija, įgimtos didžiosios smegenų jungties formavimosi ydos,  mišrūs specifiniai raidos sutrikimai, ataksinis cerebrinis paralyžius, mikrocefalija, gastrostoma.
  • ŠEIMOS SVAJONĖ – finansinė pagalba Nojaus užsiėmimams, kurie padeda berniukui stiprėti.
 

Noah's Story 🕊️

Berniukas gimė 2017 m. gegužės 26 d. anksčiau nei numatyta. Gimimo metu mama nejautė jo judesių ir skubiai iškvietė greitąją pagalbą. Buvo atliktas cezario pjūvis, nes Nojus neturėjo reguliaraus širdies ritmo ir patyrė hipoksiją. Po keturių minučių gaivinimo jis įkvėpė pirmąjį oro gurkšnį. Jo svoris buvo 2,9 kg, ir jis buvo berniukas. Tačiau greitai paaiškėjo, kad jis gimė su didžiosios smegenų jungties displazija, kuri sukėlė daug problemų.

Pirmaisiais jo gyvenimo mėnesiais jis nuolat lankėsi pas gydytojus, o jo sveikata kėlė vis daugiau nerimo jo tėvams. Buvo nustatyta, kad jis turi specifinį mišrų raidos sutrikimą, regos nervo atrofiją ir klausos sutrikimų. Jo maitinimasis buvo sunkus, ir jis dažnai springdavo, lydintis gausių ir nuolatinių atpylinėjimų. Jam taip pat sunkiai augo svoris.

Lig šiol Nojus patyrė daug problemų, o jo raida stipriai atsiliko. Gydytojų prognozės nebuvo geros ir jo tėvams teko praleisti daug laiko ieškant informacijos apie jo sveikatą. Tačiau jis pradėjo lankyti mankšteles pas kineziterapeutus ir baseiną, ir atrodė, kad pradeda stiprėti.

Bendra raida vis dar stipriai atsiliko. Suėjus vieneriems metams išgirdo naują diagnozę – ataksinį cerebrinį paralyžių. Tai tik dar viena diagnozė prie sąrašo. Nepaisant to, gyvenimas toliau sukosi savo ritmu. Su mama pradėjo lankytis vaikų reabilitacijos sanatorijoje. Ten išmoko tvirčiau laikyti galvą, sustiprėjo raumenys. Taip pat pagerėjo rankų ir kojų atraminės funkcijos. Pradėjo stebėti žaislus, kai kuriuos iš jų bandė paimti į rankutes, apžiūrėti ką paėmė ir pabandyti jų paragauti.

Antraisiais gyvenimo metais jam pripažinta abipusis klausos prikurtimas ir išrašyti klausos aparatai. Bet jam buvo sunku juos nešioti, nes prie jų nepriprato ir netgi panešiojus juos ilgiau jam padažnėjo epilepsijos priepuoliai. Lapkričio viduryje atrodė eilinį sykį susirgo – pakilo aukšta temperatūra ir įvyko stiprūs priepuoliai. Atsidūrė vėl ligoninėje, tik šį kartą teko ten praleisti geras tris savaites, iš kurių net dvi – vaiku intensyvios terapijos skyriuje. Ten jis visą laiką miegojo, o pabusdavo tik tam, kad nuolatos kosėtų. 

Trečiaisiais gyvenimo metais užsiėmimai nebevyko, o sportuoti teko tik su mama, nes viskas buvo uždaryta dėl viruso. Dabar jam penkti metai. Jis mėgsta bendrauti su kitais žmonėmis, žaisti, šypsotis, mokosi naujų dalykų ir stengiasi pats stovėti ir kalbėti, nors tam reikia daug specialistų pagalbos. Vaikas ir jo tėvai stengiasi stumtis į priekį, stiprėti ir tikisi geresnių dienų. Jiems reikia daugiau užsiėmimų, todėl jie prašo finansinės pagalbos. Vaikas turi išmokti dar daug naujų dalykų, o jie tęs procesą tol, kol pajėgs judėti į priekį.

✨ TOGETHER WE CAN DO MORE ✨

How you can donate:

🔸 A/S LT80 7300 0101 4423 6452

Recipient: Rūpestinga Širdelė

Purpose - PARAMA NOJUI

Beneficiary - Labdaros ir paramos fondas "Rupestinga sirdele"

Bank Code 73000

🔸 PayPal: info@rupestingasirdele.lt

🔸 By sending an SMS to 1670 with the word AUKA

(SMS price 5 EUR)

 

Nojaus istorijos tęsinys

Norime pasidalinti džiaugsmu KARTU su jumis. Visų mūsų dėka išpildėme berniuko svajonę – nuvykti į Lenkijoje esantį reabilitacijos centrą “Olinek”, kuriame Nojus turėjo net 2 savaičių įvairiausių terapijų kursą ❤👏

Nojaus tėveliai neslepia šypsenų ir dalinasi įspūdžiai kartu su mumis, “Nojus namo grįžo sustiprėjęs, labiau tyrinėjantis aplinką bei, svarbiausia, laimingas”.

✨ We want to thank Caring Heart fund patron Gintarinė Vaistinė, which does not remain indifferent to families cared for by the fund and provides the support that is most needed.