KRISTIJONAS STRAZDAS
  • AMŽIUS – 3m.
  • DIAGNOZĖ – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius, kalbos raidos sutrikimas
  • ŠEIMOS SVAJONĖ – finansinė parama už reabilitaciją centre Olinek Lenkijoje ir už medicininės reabilitacijos specialistų užsiėmimus Lietuvoje
  • REIKALINGA SUMA– 6000 Eur
  • SURINKTA SUMA– 6730 Eur

KRISTIJONO ISTORIJA🕊️

Kristijonas gimė  sklandžiai, lygiai termino diena. Pagal APGAR vertinimo skalę iš 10 balų buvo įvertintas 10 – šeima džiaugėsi susilaukusi sveiko normalaus svorio kūdikio. Tačiau, nuo pirmųjų gimimo dienų, Kristijonas buvo itin neramus, vėlavo stambiosios motorikos raida, nors buvo intensyviai mankštinamas, lankomi baseinai, daromi masažai, tačiau raumenų tonusas išliko labai žemas, o kojytėse ryškėjo keista įtampa. Pirmojo gimtadienio dieną, šeima suprato, kad kažkas negerai su berniuko kojomis. Jis visada sėdėjo ištiestomis kojytėmis, o pėdos buvo išsuktos į šalis nuo įtampos. Kristijonas bandė šliaužti, bet iš šono stebint, atrodė, kaip sužeistas kareivis mūšio lauke, pašautomis kojomis. Vaikutis stengėsi judėti rankų pagalba. Visai negalėjo išsilaikyti ant keturių ropojimo pozicijoje, stovėjo tik įsikibęs, tačiau pats negalėjo nei atsisėsti, nei atsistoti. Šeima kreipėsi į raidos specialistus. Jau pirmojo vizito metu, gydytojams kilo įtarimas, kad kažkas negerai su kojytėmis.

Skubiai buvo paskirta galvos ir stuburo MRT. Išsamūs tyrimai patvirtino šeimos būkštavimus ir įvardino diagnozę – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius. Sekė labai daug reabilitacijų tiek valstybės ,tiek privačiomis lėšomis. Kristijonas lankėme baseiną, ergoterapijos, kineziterapijos, elektrostimuliacijos užsiėmimus bei masažus. Tačiau pokyčiai vaiko raidoje buvo labai minimalūs.

Praeitų metų pabaigoje, kineziterapeutai rekomendavo botulino injekcijas kojoms, kurios turėjo palengvinti mokymąsi vaikščioti. Tėvų iniciatyva, Kristijonas dar  kartą buvo konsultuotas neurochirurgų  dėl SDR (Selektyvinė dorzalinė rizotomija). Gydytojų verdiktas buvo griežtas. Reikia berniukui atlikti operaciją. Šių metų sausio mėnesį buvo atlikta penkias valandas trukusi, stuburo operacija,  kurios metu siekta sumažinta įtampą kojytėse. Po šios operacijos sekė nuolatinės reabilitacijos Santaros klinikose bei reabilitacijos centre Euromed Lenkijoje.

 Nors šeima tikėjosi, kad operacija išspręs Kristijono bėdas, tačiau artėjant 3 metukų gimtadieniui buvo nustatyta dar viena diagnozė – kalbos raidos sutrikimas. Vėl gi sekė vizitai pas gydytojus, logopedus, ergoterapeutus.  

Šiuo metu, tėvelių, didelių pastangų, kantrybės ir valios  dėka, Kristijonas, vandenyje gali ne tik pats pastovėti, bet ir bando žengti pirmus savarankiškus žingsnius. Tačiau, sausumoje, išlaikyti pusiausvyrą, sekasi vis dar sunkiai. Šeimos laukia intensyvus ir didelis  darbas, kurio pagrindinis tikslas – padėti Kristijonui išmokti vaikščioti.

Šiuo metu berniukui nustatytas sunkus neįgalumo lygis. Tačiau jo artimieji nepasiduoda ir deda visas pastangas, kad jis galėtų gyventi, kuo pilnavertiškesnį gyvenimą.

Todėl Kristijonas pradėjo lankyti darželį, kuriame tobulina socialinius įgūdžius, lavina kalbą, bendraudamas su vaikais, stengiasi judėti, kad galėtų bendrauti ir žaisti su savo bendraamžiais.  

Šiandien, tėvelių, tikslas pasidalinti finansine našta su geros valios žmonėmis. Šeima prašo prisidėti prie 6 tūkst. eurų išlaidų, kad galėtų apmokėti dviejų reabilitacijų kursą Lenkijoje bei medicininės reabilitacijos specialistų užsiėmimus Lietuvoje.  Todėl kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie Kristijono svajonės – išmokti vaikščioti!

✨TOGETHER WE CAN DO MORE!✨ 

How you can donate:

🔸A/S LT80 7300 0101 44236452

Swift code HABLT22

„Swedbank” AB, Banko kodas – 73000

🔸Purpose – PARAMA KRISTIJONUI

🔸PayPal: paypal.com/donate

🔸Sending SMS number 1670 with the word AUKA (SMS price 5 EUR)