Support for Elijai

Elijah's Story 🕊️

Nėštumas buvo lengvas, sklandus, viskas buvo puiku. Vaisius vystėsi gerai, tad jaudintis ar nerimauti, nebuvo priežasties. Paskutinio nėštumo mėnesio apžiūros metu gydytoja užfiksavo, kad vaisiaus vandenų kiekio mažoka ir nusprendė Elijos mamą siųsti į ligoninę. Ligoninėje patvirtinus vaisiaus vandenų kiekio sumažėjimą, nutarta gimdymą skatinti. Mergaitė gimė 2017 m. sausio 13 d. Gimdymas buvo sklandus, greitas, be jokių gimdymo komplikacijų. Kūdikis buvo apžiūrėtas medikų, pasvertas, pamatuotas, įvertintas aukštais balais. Po įprastų trijų parų, praleistų ligoninėje, mamą ir Eliją dar kartą apžiūrėjo visi specialistai, patikslinta, kad viskas gerai ir su palinkėjimu augti sveikom ir laimingom, išleido vykti į namus. Elija į namus atnešė daug meilės, šilumos ir mažo rūpestėlio. 

Gyvenom įprastu ritmu, džiaugėmės kiekviena diena.  Suėjus dviems mėnesiams, šeimos gydytojo siuntimu, Elija apsilangė pas ortopedą. Jis mergaitei diagnozavo dešiniojo klubo displaziją. Buvo neramu, kaip toks mažas kūdikis išbus sukaustytas du mėnesius įtvarais. Gydytojas nuramino, kad viskas susitvarkys. Tačiau dviejų mėnesių neužteko nešioti įtvarus ir prisidėjo dar du mėnesiai įtvarų nešiojimo. Nors kojyčių judinti Elija negalėjo, bet ji smagiai rankytėmis žaisdavo su žaisliukais ir juos kalbindavo. Sulaukus pusės metukų, Elijos kojytės pasveiko ir pagaliau buvo nuimti įtvarai. Kadangi Elija buvo suvaržyta nuo nugaros iki kojų, ji negalėjo nei verstis, nei sėdėti, todėl ortopedo rekomendacija Elijai, buvo po truputį lankyti mankštas, masažus kojytėms atstatyti, kad pasivytų bendraamžių raidą. 

Elija pradėjo lankyti masažus, kurių metu labai verkdavo, įsitempdavo, jausdavo didelį diskomfortą. Tačiau specialistė to nesureikšmindavo ir toliau tęsdavo procedūrą. Atlikus dešimties masažų kursą, atsirado pokyčiai Elijos elgsenoje. Mergaitė tapo jautresnė prisilietimams, neramesnė, dažniau susigraudindavo. Tačiau, nieko blogo neįtarus, Elija su mama nuvyko pasidaryti šešių mėnesių kūdikiams rekomenduojamus skiepus. Praėjus savaitei, Elija nustojo guguoti, nebesidomėjo savo žaisliukais, nebeišlaikė akių kontakto, tapo vangesnė, atsirado rankyčių drebėjimas. Pradėjo lankyti kineziterapijos užsiėmimus dėl tolimesnio jos raidos vystymosi. Vieno užsiėmimo metu kineziterapeutė pastebėjo, kad judesio metu atsilieka Elijos akytės ir rekomendavo nuvykti neurologo apžiūrai. Tuomet mama suprato, kad kažkas atsitiko su jos mergyte. Nuvykus pas neurologą jis šeimai ištarė tokius žodžius “Čia apie sveiką vaiką net nėra kalbos,” “Guldysim į neurologinį skyrių atlikti kompiuterinę tomografiją ir atliksime encefalogramą įtariamai epilepsijai nustatyti”. Gavus kompiuterinės tomografijos rezultatus, nieko tokio, kas galėjo sutrikdyti jos raidą, nerasta. Encefalograma irgi nieko neparodė, tačiau dėl rankyčių drebėjimo gydytoja paskyrė vaistus nuo epilepsijos, o galutinė išvada mišrūs specifiniai raidos sutrikimai.

Elijai buvo 10 mėnesių, kai nuvyko pas kitą neurologę. Ji nusprendė padaryti galvos smegenų magnetinį rezonansą ir pakartotinį encefalogramos tyrimą. Gavus magnetinio rezonanso atsakymą, buvo nustatyta didžiosios smegenų jungties (corpus callosum) nebuvimas, regos nervo subatrofija. Taip pat nustatė epilepsiją , spazminį cerebrinį paralyžių ir mikrocefaliją. Epilepsijai gydyti buvo paskirtas mėnesio trukmės hormoninis gydymas ir reabilitacijos. 

Vos grįžus namo, mergaitė atsidūrė reanimacijoje su stipriu plaučių uždegimu – hormoninis gydymas nusilpnino imuninę sistemą. Mergaitė greitai pasveiko, tačiau jos raida sparčiai blogėjo: susilpnėjo galvos kontrolė, tapo mieguista, neįgijo naujų įgūdžių ir atsirado nauji epilepsijos priepuoliai. Buvo paskirta vartoti vaistus nuo epilepsijos. Priepuoliai vis dažnėjo, kartais jų būdavo iki 40 kartų per dieną. 

Mergaitei buvo pradėta taikyti akupunktūrą, kuri Elijai labai tiko. Priepuoliai vis rečiau pasikartojo. Taip pat Elija intensyviai pradėjo lankytis pas logopedę, kineziterapeutę ir ergoterapeutą. Papildomai pradėjo lankyti neurotreniruotes, kurių Elijai rekomenduojama 150 per metus. Sekant kitų vaikų, su panašiomis diagnozėmis, pavyzdžiais, visų šių procedūrų visuma gali pagerinti Elijos gyvenimo kokybę. 

Elija rūpinasi ir prižiūri jos mama. Kadangi didžiausių pokyčių galima pasiekti iki penkerių metų amžiaus, dabar labai svarbu intensyviai lankytis terapijose. Nors Elija vis dar savarankiškai nesėdi, nevaikšto, nekalba, nesiekia žaisliukų ir juos tik trumpai išlaiko rankytėse, tačiau šeima džiaugiasi jos mažais pasiekimais ir terapijų duodamais rezultatais. 

✨ TOGETHER WE CAN DO MORE ✨

You can provide support: 

🔸 A/S LT807300010144236452 

Recipient: Rūpestinga Širdelė 

Purpose - Parama Elijai

„Swedbank“ AB Banko kodas 73000 

🔸 Paypal: https://www.paypal.com/donate?hosted_button_id=LURRUWNCMFWGS

🔸 Siųsdami SMS number 1670, įrašant žodį AUKA (SMS kaina 5 €)