SKAMBINTI +370 612 33123
Paremti

Apie mus

APIE MUS

KAS MES ?

MES PADEDAME VISIEMS, KAM LABIAUSIAI TO REIKIA

Labdaros ir paramos fondas “Rūpestinga širdelė” įkurtas 2017 m. pradžioje. Fondas įkurtas tam, kad padėtume ir suteiktume viltį tiems, kuriems likimas siunčia sunkius išbandymus.

Siekiame padėti šeimoms, auginačioms sunkiai sergančius ar neįgalius vaikus. Dažnai tokios šeimos susiduria ne tik su psichologine našta, bet ir materialiniais sunkumais. Renkame lėšas, kad tokiems vaikams būtų suteiktas gydymas, spec. įranga, kad šie vaikai galėtų augti savarankiškesni, mokytis, tobulėti, integruotis į visuomeninį gyvenimą, patirtų mažesnę atskirtį ir galėtų bendrauti su savo bendraamžiais. Daugiau apie tokius vaikus galite paskaityti Saturno, Monikos, Jokūbo istorijose.

Kitas mūsų rūpestis vaikai augantys be tėvų ar socialinės rizikos šeimose. Fondas bendradabiauja su ,,Vaikų ir paauglių socialiniu centru“, eančiu Vilniuje, taip pat vaikų dienos centrais, esančiais visoje Lietuvoje. Norime pažadinti tokių vaikų svajones, padėti patikėti savimi, suteikti galimybę mokytis bei kabintis į gyvenimą.

“Draugaujame” su Gintarinėmis vaistinėmis, kuriose įsigijus “Rūpestingos širdelės” dėžutę vaistams ar vitaminams, nuo kiekvienos dėžutės kainos 50 cnt. yra skiriama Fondui. Dėka šių lėšų šią vasarą Ilguvos soc.globos namų gyventojai nuvažiavo prie jūros ir į Klaipėdos delfinariumą, Lietuvos samariečių draugijos vaikų dienos centras bei senelių globos namai gavo naujus kompiuterius, įvairios globos įstaigos buvo paremtos sveikatos priežiūros, higienos priemonėmis, maisto papildais.

Lietuvoje gausu socialines bei medicinines paslaugas teikiančių įstaigų, kurios kasdien gelbsti žmones, susidūrusius su įvairiomis problemomis, turinčius kokią nors negalią ar ligą. Šių įstaigų darbuotojai savo darbui atiduoda labai daug pastangų, jėgų ir meilės. „Tai nėra vien tik darbas, tai yra gyvenimo būdas“ – pasakoja paramos ir labdaros fondo „Mamų Unija“ įkūrėja ir vadovė Eglė Mėlinauskienė. Panašius žodžius išgirstumėte apsilankę ir Panevėžio Jaunuolių dienos centre, Ukmergės vaikų dienos centre „Bilietas į visavertę vaikystę“ bei daugelyje kitų įstaigų.

Tokių, savo darbui atsidavusių, žmonių dėka, šiandien mūsų visuomenė po truputį darosi brandesnė ir supratingesnė – stengiasi ištiesti pagalbos ranką tiems, kurie yra silpnesni. Tiesa, daugelio aplankytų įstaigų darbuotojai pastebi, kad dabar žmonės labiau linkę aukoti, tačiau daugelis vis dar vengia kontakto su „kitokiu“ žmogumi. Štai Utenos vaiko ir šeimos gerovės centro direktorė Diana Deveikienė teigia, jog centro lankytojai, įdėję daug pastangų, kad išspręstų savo ir šeimos problemas, išėję į visuomenę dažniausiai sulaukia patyčių, patiria abejingumą bei atstūmimą.

Socialinio projekto „Rūpestinga širdelė“ komanda, aplankiusi nemažai Lietuvos socialinių bei medicininių įstaigų, atkreipė dėmesį, jog socialinėse įstaigose gyvenantiems ar jas lankantiems suaugusiesiems, vaikams ir seneliams reikia ne tik materialių dalykų (kurie, iš tiesų, yra labai svarbūs), bet ir šilto bendravimo. Ypatingai vaikams. Jiems reikia bendrauti, pažinti, mokytis, smagiai leisti laiką, žaisti ir būti įvertintiems.

Tai labai akivaizdu – atvykusius svečius, įstaigose pasitinka smalsiomis šypsenomis pasipuošę žmonės, o kai kurie laukia net su rankų darbo dovanomis (nuotraukas rasite galerijoje). Todėl, norime priminti, jog kiekvienas iš Jūsų gali padėti – pasidomėkite savo mieste esančiomis socialines paslaugas teikiančiomis įstaigomis, dienos centrais ir aplankykite juos. Nustebsite kaip šiltai būsite sutikti ir kaip kartais gali būti paprasta kažkam suteikti laimės.

Mums svarbi ne tik materialinė bei psichologinė pagalba neįgaliems asmenims, bet siekiame prisidėti prie visuomenės švietimo ir tolerancijos neįgaliems asmenims.