APIE PROJEKTĄ

Vos įvažiavus į Vilniaus rajone esančią Nemenčinę, kairėje kelio pusėje pastebėsite ryškų žalią namą. Jame yra įsikūrę senelių namai „Sevilis“. Pastarieji tikruosius namus atstoja net 54 garbaus amžiaus žmonėms, kurių dalis jau nebevaikšto.

Senelių namų „Sevilis“ duris mums pravėrė socialinė darbuotoja Renata, kuri pristatė čia dirbančius, iš tiesų, it bitutės zujančius, slaugytojus ir jų padėjėjus. Visi besišypsantys ir maloniai nusiteikę darbuotojai pasakoja, kad čia gyvenantys seneliai yra lyg šeimos nariai, juk kartu praleidžia daug laiko. Taip yra, nes senyvo amžiaus žmonėms reikalinga visapusiška pagalba – daugumą reikia pamaitinti, padėti nusiprausti, pasirūpinti vaistais ir tinkamu jų vartojimu, padėti judėti, o kartais ir išklausyti bei pabendrauti. Seneliams taip pat reikalingos įvairios pramogos, todėl darbuotojai stengiasi organizuoti įvairius koncertus bei nedidelius renginius, kuriuose dalyvaudami seneliai džiaugiasi kiek atitrūkę nuo įprastos rutinos.

Nors senelių namuose „Sevilis“ siekiama, kad čia gyvenančių žmonių senatvė būtų ori, saugi ir rami, visuomet išlaikyti aukštą higienos, slaugos ir kitų medicininių paslaugų lygį yra sudėtinga – dėl didelių kiekių poreikio dažnai stokojama kokybiškų slaugos ir higienos priemonių.

Tačiau gera žinia, jog visi kartu šią situaciją galime pakeisti. Kviečiame užsukti į bet kurią “Gintarinę vaistinę”, įsigyti “Rūpestingą širdelę” ir tokiu būdu prisidėti prie paramos slaugos ir higienos priemonėmis suteikimo seneliams, gyvenantiems senelių globos namuose „Sevilis“.