APIE PROJEKTĄ

Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centre jau penkerius metus gyvuoja vaikų dienos centras, pavadinimu „Bilietas į visavertę vaikystę“. Pastarąjį lanko vaikai, gyvenantys socialinės rizikos šeimose, todėl atvykę į dienos centrą, jie ne tik ruošia namų darbus, mokosi dainuoti, šokti ir užsiimti kitokia menine veikla, bet ir imasi kasdieninių namų ruošos darbų. Štai, pavyzdžiui, vyriausioji socialinė darbuotoja Jolita Pupelytė pasakoja, jog vaikai čia mokosi praustis, tvarkytis, gaminti maistą, trumpiau tariant, dienos centre vaikams formuojami įprasti kasdieninės rutinos bei higienos įpročiai.

Vaikų dienos centro aplinka labai jauki – sienos papuoštos vaikų rankdarbiais, visur vyrauja tvarka ir girdėti smagus vaikų klegesys. Sulaukę svečių, smalsūs ir labai komunikabilūs vaikai pasakoja apie pasiekimus mokykloje, ekskursijas į įvairius miestus bei muziejus, raiškiai deklamuoja išmoktus eilėraščius ir dainuoja dainas. Centro darbuotojų dėka, vaikai čia jaučiasi kaip namuose.

Akivaizdu, jog lankymasis dienos centre „Bilietas į visavertę vaikystę“ vaikams yra labai svarbus. Susidūrę su problemomis šeimose, čia jie randa saugią aplinką, kurioje gali žaisti, mokytis ir formuotis kaip visavertės asmenybės. Deja, esant permainingiems orams bei siaučiant įvairiems virusams, dėl silpnos imuninės sistemos, vaikai dažnai suserga ir atvykti į centrą nebegali. Kadangi, daugumos vaikų tėveliai nupirkti imunitetą stiprinančių priemonių neišgali, centrui labai praverstų maisto papildai bei vitaminai, skirti imuniteto stiprinimui.

Todėl kviečiame visus nelikti abejingais ir prisidėti prie socialinio projekto „Rūpestinga širdelė“, kurio metu apsilankę GINTARINĖJE vaistinėje ir įsigiję vitaminų/vaistų dėžutę „Rūpestinga širdelė“, 50 centų skirsite paramai maisto papildais bei imunitetą stiprinančiais vitaminais Ukmergės vaikų dienos centrui „Bilietas į visavertę vaikystę“ .