APIE PROJEKTĄ

Paramos ir labdaros fondas „Mamų Unija“ buvo įkurtas 2008 metais. Jį įsteigė žurnalistė Rūta Mikelkevičiūtė  ir fotomenininkė Eglė Mėlinauskienė, kuri dabar ir vadovauja fondo veiklai. Eglė pasakoja, jog jai pačiai teko susidurti su onkologine liga, todėl ji žino, kad vaikui toks išbandymas yra per sunkus. Įveikusi šią sunkią ligą, Eglė pajuto, kad gyvenimas jai suteikė antrą galimybę – galimybę padėti, kažką pakeisti. Tad nuo pat pirmos fondo įkūrimo dienos, „Mamų Unija“ rūpinasi kiekvienu Lietuvos vaiku, susirgusiu onkologine liga.

Iš tiesų, paramos ir labdaros fondas „Mamų Unija“ rūpinasi ne tik susirgusiu vaiku, bet ir visa jo šeima, nes onkologinė liga yra nepaprastai sunkus išbandymas ne tik mažajam ligoniukui, bet ir visai jo šeimai. Dėl šios priežasties vienas didžiausių „Mamų Unijos“ siekių, šiuo metu yra Vaikų onkologijos pagalbos centras (VOPC). Tai būtų it laikini, laisvalaikiui ir slaugai pritaikyti namai, sveikstančiam vaikučiui ir jo šeimai. Centras padėtų sukurti saugią, jaukią, sveikti padedančią aplinką. Be minėto projekto, „Mamų Unija“ vykdo ir kitas veiklas, padedančias išgyventi sudėtingu laikotarpiu, pavyzdžiui, atsisveikinimo su plaukais šventes, akciją „Kad išsipildytų sergančių vaikų svajonės“, organizuoja užsiėmimus ir renginius vaikams ligoninėse bei begales kitų veiklų .

Tiesa, be emocinės pagalbos, sergantiems vaikučiams reikalinga ir materiali pagalba –  nekompensuojamų vaistų nupirkimas, kelionių išlaidų į gydymo įstaigas padengimas, medicininės, higienos bei slaugos priemonės. Pastarųjų reikia itin daug, nes onkologines ligas gydantys vaistai ir priemonės sukelia daug šalutinių poveikių. Deja, daugumai tėvelių nusipirkti tokius didelius kiekius slaugos ir higienos priemonių yra finansiškai per sunku.

Todėl norime pakviesti visus žmones nelikti abejingais ir prisijungti prie socialinio projekto „Rūpestinga širdelė“, kurio metu siekiama paremti paramos ir labdaros fondo „Mamų Unija“ globojamus, onkologine liga sergančius vaikus ir jų šeimas, suteikiant jiems paramą higienos bei slaugos priemonėmis. O prisijungti prie socialinio projekto „Rūpestinga širdelė“ yra labai paprasta – Jums tereikia apsilankyti GINTARINĖJE vaistinėje, įsigyti vitaminų/vaistų dėžutę „Rūpestinga širdelė“ ir tokiu būdu 50 centų skirti paramai vėžiu sergantiems vaikučiams.