APIE PROJEKTĄ

Kauno miesto savivaldybei pavaldų Neįgaliojo jaunimo užimtumo centrą lanko arba jame gyvena žmonės, kurie turi fizinę, protinę, psichinę ar kompleksinę fizinę ir proto negalią. Šiame centre siekiama padaryti viską, kad neįgalus žmogus galėtų integruotis į visuomenę, jaustųsi saugus bei orus.

Atvykus į centrą, pasitinka paslaugūs ir smalsūs centro lankytojai bei gyventojai, kurie noriai bendrauja, pasakoja ir rodo kaip gyvena bei ką veikia. O veiklos čia išties nemažai – kasdien vyksta meno terapijos užsiėmimai (dailė, keramika, siuvinėjimas, muzika, šokiai, plastinė drama ir kitos), taip pat, kineziterapeutai bei ergoterapeutai veda įvairias mankštas, yra kompiuterių klasė, o socialiniai darbuotojai nuolat stengiasi įtraukti centro lankytojus į kultūrinę veiklą bei renginius.

Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro vyriausioji socialinė darbuotoja T. Stančikienė pasakoja, jog čia gyvenantiems žmonėms iš visuomenės reikia daugiau supratingumo ir tolerancijos kitokiam nei visi. Tiesa, įvairias negalias turintys asmenys dažnai stokoja socialinių įgūdžių, tačiau Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre yra siekiama juos ugdyti, tobulinti.

Taip pat, kaip vieną iš dažnų problemų, vyr. Socialinė darbuotoja Taira Stančikienė įvardija tinkamos higienos įpročių nebuvimą. Pasak jos, dauguma centro lankytojų bei gyventojų yra arba nepajėgūs arba, tiesiog, sunkiai suvokia tinkamos higienos svarbą. Siekiant išspręsti šią problemą, reikia ne tik socialinių darbuotojų pagalbos, bet ir daug higienos priemonių, kurios šiuo metu Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centrui labai praverstų.

Todėl kviečiame visus apsilankyti bet kurioje GINTARINĖJE vaistinėje, įsigyti patogią vitaminų/vaistų dėžutę „Rūpestinga širdelė“ ir tokiu būdu prisidėti prie paramos higienos priemonėmis Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centrui.